Puzzle – nieodłączny element wyposażenia każdego sklepu z zabawkami

Układanie puzzli to wbrew pozorom ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych. Sprzyja temu ich ogromna różnorodność, dostępna w sklepach z zabawkami, pozwalająca na dobór idealnego zestawu zarówno dla niemowląt, jak i bardziej wprawnych „puzzlomaniaków”. Proste, składające się z miękkich, bezpiecznych elementów, jak i bardziej skomplikowane. Drewniane, piankowe, magnetyczne, 3D – które z nich wybrać? Jak dopasować odpowiedni rodzaj?

Klasyka wciąż na topie

W sklepach z zabawkami nie brakuje klasycznych puzzli – ciągle modne i ponadczasowe. Przeznaczone dla dzieci już od 18. miesiąca życia, o stopniu trudności odpowiadającym posiadanym umiejętnościom. Z ulubionymi bajkowymi bohaterami, zwierzątkami – motywów jest wiele, dzięki czemu zarówno chłopiec, jak i dziewczynka będą w stanie wybrać taki, który najlepiej zobrazuje ich indywidualne preferencje. Klasyczne, kartonowe puzzle, w zależności od ilości elementów, dedykowane są nie tylko najmłodszym, ale również młodzieży czy dorosłym.

Puzzle w nieco innej wersji

Oddzielną kategorię produktów, z jaką możemy się spotkać odwiedzając sklep z zabawkami stanowią puzzle 3D. To, co odróżnia je od klasycznych odpowiedników to sposób układania. Elementy puzzli 3D łączy się ze sobą za pomocą specjalnych wcięć i zagłębień. Inaczej mówiąc, są to układanki przestrzenne, które po złączeniu tworzą trójwymiarową konstrukcję. Mogą przedstawiać pojazdy, przedmioty czy budowle. To, co łączy je z klasycznymi puzzlami to uniwersalność. Szeroka różnorodność motywów trafi w gusta chłopców i dziewczynek.

Nie tylko z papieru

Inny rodzaj puzzli stanowią te wykonane z pianki. Przeznaczone dla najmłodszych użytkowników. Wyróżniają się miękkością i uniwersalnością zastosowania. Posłużą bowiem jako układanka, ale również w roli maty do zabawy. Dedykowane dzieciom już od 10. miesiąca życia. W tym przypadku także możemy liczyć na bogatą różnorodność. Sklep z zabawkami posiada zarówno zestawy z ulubionymi bohaterami z bajek, jak i układanki z cyframi czy pojazdami.

Puzzle w nowoczesnej odsłonie

Uwspółcześnioną wersję tradycyjnych układanek stanowią zestawy magnetyczne. Za sprawą zastosowanych w nich magnesów nadają się do użytku domowego, ale również zewnętrznego, np. w podróży. Te, jak również inne puzzle dostępne są w rozmaitych konfiguracjach, zarówno rozmiarowych, jak i wzorniczych umilą czas najmłodszym, jak i starszym pasjonatom tych układanek.

Post Author: admin

Dodaj komentarz