Odświeżanie i czyszczenie felg w aucie

Felgi stalowe oraz felgi aluminiowe do samochodów mają w jakimś sensie być uzupełnieniem i oczywiście ozdobą samochodu. Jednak jednocześnie felgi aluminiowe, jak również felgi stalowe stają się po pewnym czasie zanieczyszczone, zniszczone oraz obszarpane. Oczywiście możliwa jest ich odnowa, piaskowanie, a później malowanie proszkowe. Co najciekawsze, felgi takie można w sposób błyskawiczny i efektywny odnowić w sposób relatywnie tani. Warto znać proces odnawiania, zarazem felg stalowych, jak też tych aluminiowych.

Zacznij od oczyszczenia

Czasem felga jest tylko zabrudzona, przede wszystkim ze względu na smary, osady oraz oleje, które znajdują się na ulicach i z którymi kontakt bezustannie mają koła naszego auta bądź motocykla. Niejednokrotnie też, renowacja felgi albo też malowanie proszkowe felg nie jest wymagane, bowiem wystarczy ich właściwe przeczyszczenie. Rzecz jasna nie mówimy tutaj o tym, iż felgę należy wyczyścić mokrą ściereczką z płynem, bowiem to kompletnie nie będzie skuteczne. Najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnego roztworu do mycia stali lub też profesjonalnego roztworu, który pozwala na oczyszczanie aluminium. Dodatkowo, wykorzystać warto karchera lub innego rodzaju myjkę ciśnieniową, która pod odpowiednim ciśnieniem spłucze zanieczyszczenia z felgi.

Potrzebna może się okazać odnowa

Niekiedy konieczna jest profesjonalna renowacja felg, która umożliwia przywrócić felgom ich dawny wygląd, na ogół potrzebne jest wówczas pomalowanie felg. Malowanie felg może przeprowadzić malarnia proszkowa, tak w mieście Białystok, jak również w każdym innym. Początkiem jest na pewno oczyszczenie powierzchni, najkorzystniej poprzez delikatne jej piaskowanie. Następnie powinno się powierzchnię albo zabezpieczyć profesjonalnym lakierem, albo też nadać feldze niebanalnego wyglądu poprzez malowanie za pomocą specjalnego proszku. Taka odnowa jest wszechstronna, może tyczyć się felg aluminiowych a także felg stalowych. Felgi po renowacji wyglądają niemalże jak nowe. Dodatkowo, jeśli dobierze się właściwy kolor, w takim przypadku cały samochód wygląda zdecydowanie lepiej.

Więcej na: tutaj

Post Author: admin

Dodaj komentarz