Jakie zabawki kupić dla 3 latka?

Jakie zabawki kupić dla trzylatka? To pytanie, które każdy z nas nie raz musiał sobie zadać będąc zaproszonym na kolejny kinderbal. Trudność wyboru polega przede wszystkim na fakcie, że każde dziecko rozwija się trochę w innym tempie, a gdy dodaje się do tego różnice w tempie rozwoju płci, prezent dla trzylatka to naprawdę już duże wyzwanie.

Jakie zabawki kupić dla trzylatka?

Zabawki dla trzylatka to najczęściej zabawki o charakterze edukacyjnym. W naszym kraju istnieje obowiązek poinformowania konsumentów na opakowaniu zabawek m.in o wieku dla jakiego są one przeznaczone. Producenci przekazują tę informację poprzez określenie bezpiecznego przedziału wiekowego. Warto zawsze zapoznać się z nim przed ostatecznym wyborem. Aby jednak miało to głęboki sens informację należy traktować wyłącznie orientacyjnie, właśnie z powodu różnego tempa rozwoju dzieci.

Edukacyjne zabawki dla trzylatka

Edukacyjne zabawki dla trzylatka rozwijają przede wszystkim wyobraźnię. Ale uczą też umiejętności i sprawności fizycznej oraz intelektualnej. Rozwijają w dziecku koordynację ruchu, zdolność logicznego myślenia, kojarzenia obrazów ze słowami. Jednak dokonując zakupu jakiejkolwiek zabawki warto kierować się określonymi kryteriami, by nasz zakup sprawił dziecku prawdziwą przyjemność, nie przeraził rodziców i nie zagroził bezpieczeństwu dziecka, dlatego zawsze należy sprawdzić:

  • Bezpieczeństwo zabawki – zabawki dla trzylatka nie mogą być mikroskopijne, jeżeli zabawka składa się z kilku części każda z nich powinna być na tyle duża, żeby dziecko nie mogło się nią zadławić. Trzylatek nie sprawdza już każdego przedmiotu poprzez próbę połknięcia go, ale jest to cały czas możliwe.
  • Wszystkie zabawki powinny odpowiadać określonej normie: PN-EN71 i jeżeli talki stan zgodności z PN został umieszczony na zabawce oznacza to, że dana zabawka została wyprodukowana zgodnie z normami bezpieczeństwa. Wszystkie zabawki sprzedawane w UE muszą mieć symbol CE, jednak nie stanowi on gwarancji ani jakości ani bezpieczeństwa.
  • Jakość wykonania zabawki, warto sprawdzić w jakim kraju została ona wykonana, sprawdzić staranność wykonania, czy wszystkie elementy są kompatybilne, stabilne i dobrze wykonane.
  • Materiał z jakiego wykonano zabawkę, warto sprawdzić na ile jest on trwały, czy nie farbuje, jak będzie zachowywał się w rękach dziecka.
  • Estetyka, to ważny aspekt zabawki, wszak powinna ona rozwijać w dziecku również poczucie estetyki.
  • Cena zabawki, która powinna być adekwatna do jakości produktu.

Czy zabawka dla trzylatka ma płeć?

Czy zabawka dla trzylatka ma płeć? W naturalny sposób kupując zabawki dla trzylatka staramy się rozróżniać je pod kątem przydatności dla chłopca lub dziewczynki. Wydaje się jednak, że dla dziecka w wieku trzech lat rozróżnienie to jest trochę sztuczne i wprowadzone bardzie naszym przyzwyczajeniem niż oczekiwaniem dziecka, zwłaszcza gdy dotyczy to zabawek edukacyjnych. W tym wieku obie płcie doskonale bawią się każdym typem zabawek, a dziewczynki wcale nie marzą wyłącznie o lalkach. Doskonale to widać w przedszkolach, gdy grupa dzieci wyrywa sobie z rąk zabawki zupełnie niezgodne z płcią, koparki, kolejki czy przybory kuchenne. Takie rozróżnienie tworzy się dopiero później i to bardziej za sprawą ograniczania dopuszczalnych dla dziecka zabawek niż z tytułu prawdziwych potrzeb dziecka.

Najlepszą radą, jaką można dać każdej osobie kupującej zabawki dla trzylatka to podpytanie opiekunów dziecka o jego marzenia. Dzięki temu kupiona przez nas zabawka ma szansę na długi pobyt w pokoju dziecka.

Post Author: admin

Dodaj komentarz