Jak zablokować strony internetowe dla dorosłych w google chrome?

Bezpieczeństwo w sieci to w obecnych czasach jeden z najważniejszych tematów. Standardem jest już korzystanie z programów antywirusowych, które pomagają uchronić komputer przed zainfekowaniem. Pozycjonowanie stron sprawia, że nigdy nie wiemy do końca na jaki adres trafimy. To, czy wyszukiwane strony internetowe są bezpieczne w dużej mierze zależy również od użytkownika komputera. Używając przeglądarki google chrome możemy w łatwy sposób zablokować strony, o których wiemy, że są niebezpieczne.

Jak zablokować strony internetowe dla dorosłych w google chrome?

Istnieje kilka sposobów na to, żeby zablokować niechciane treści w Google chrome. Pierwszy sposób to ręczne wpisanie wszystkich stron, do których użytkownik komputera ma nie mieć dostępu. Blokowanie niebezpiecznych oraz niechcianych stron internetowych w przeglądarce chrome tą metodą jest dość proste i wymaga wykonania kilku czynności. Należą do nich kolejno:

1. Pobranie wtyczki zewnętrznej Block site, po czym wciśnięcie opcji „dodaj do chrome”.

2. Wciśnięcie „Opcje”, które symbolizuje ikona przedstawiająca trzy poziome paski, znajdująca się po prawej stronie.

3. Przejście do „Ustawienia”, wybranie opcji „Rozszerzenia” i wciśnięcie „Opcje” (przycisk znajduje się obok opcji „Zezwól w trybie Incognito”).

4. W następnej karcie wybranie pola „List of blocked sites” oraz wpisanie stron, które chcemy zablokować w przeglądarce.

5. Po wpisaniu stron wybranie opcji przekierowania (na wybraną stronę będzie przenoszony użytkownik po próbie odwiedzenia zablokowanych stron).

6. Zabezpieczenie dokonanych zmian hasłem (przejście do zakładki „Authentication”, zaznaczenie opcji „Enable authentication”, wprowadzenie hasła oraz zatwierdzenie, klikając „Set password”).

Rozszerzenie „Block site” pozwala na skuteczne zwiększenie bezpieczeństwa podczas wchodzenia na strony internetowe. Podczas prób wchodzenia na strony dla dorosłych pojawia się komunikat o zablokowaniu oraz ewentualnie nastąpi przekierowanie na inną stronę.

Chrome Extensions

Jeśli nie chcemy wpisywać stron do zablokowania istnieją również inne sposoby na to, żeby uniemożliwić użytkownikom komputera odwiedzanie stron dla dorosłych. Takie możliwości daje Chrome Extensions. Google Chrome posiada całą gamę rozszerzeń, które z łatwością można dodać do przeglądarki. Są one dostępne bezpłatnie i działają całkiem sprawnie. Aby zablokować strony internetowe dla dorosłych tą metodą należy:

1. Uruchomić przeglądarkę Google Chrome

2. Dodać rozszerzenie Blocker Site (bez problemu znajdziemy je w Chrome Web Store).

3. Po pobraniu rozszerzenia, należy ponownie uruchomić przeglądarkę, co zakończy proces instalacji. Na górze powinna pojawić się specjalna ikonka, dzięki której szybko przejdziemy do opcji.

5. Wcisnąć zakładkę „Kontrola Dorosłych” co umożliwi włączenie automatycznych filtrów, które zablokują dostęp do stron dla dorosłych.

6. Wcisnąć zakładkę „Zablokowane Witryny”, jeśli chcemy dodatkowo dopisać kilka stron, które chcemy zablokować.

Ta metoda pozwala na szybkie zastosowanie kontroli i zablokowanie wszystkich stron z treściami dla dorosłych.

Funkcja nadzorowanego użytkownika

Oprócz tego Google Chrome udostępnia również trzecią opcję, którą jest funkcja nadzorowanego użytkownika. To również bardzo dobry sposób na stworzenie dedykowanego konta dla swoich dzieci, gdzie możliwe jest wprowadzenie wszystkich niezbędnych ograniczeń. Aby zastosować to narzędzie kontroli rodzicielskiej należy podjąć następujące kroki:

1. Przejść do opcji „Ustawienia” w przeglądarce Chrome i wejść w sekcję użytkownika. Tutaj należy kliknąć opcję „Dodaj nowego użytkownika”.

2. Wpisać kilka podstawowych danych oraz utworzyć nowe konto.

3. Przejść do chrome.com/manage, odwiedzić sekcję dodanych kont oraz wybrać te, którym chcemy zarządzać.

4. Po wybraniu konta wejść w sekcję „Zarządzaj uprawnieniami”.

5. W miejscu „Zablokowane witryny” wpisać adresy URL, które chcemy zablokować.

6. Zapisać ustawienia oraz uruchomić ponownie przeglądarkę.

W tej metodzie istnieje możliwość zmiany ustawień w każdym momencie, kiedy wejdziemy w konto nadzorowane.

Funkcja Chrome Safe Search

Ta funkcja, którą zapewnia Google Chrome to sposób na automatyczne i wyraźne zablokowanie dostępu do treści dla dorosłych. Tutaj po prostu należy wejść w „Ustawienia” i w „Ustawienia wyszukiwania” wcisnąć opcję „Safe Search”. Podczas wyszukiwania poszczególnych stron Chrome automatycznie zmienia wyniki i pozycjonowanie stron nie uwzględnia treści niebezpiecznych.

Chociaż istnieje wiele sposobów na zablokowanie stron dla dorosłych, to wciąż nie likwiduje to problemu dostępu do stron dla dorosłych całkowicie. Dzieci mogą skorzystać z innej przeglądarki lub skorzystać z trybu incognito. Poza tym w każdym momencie możliwa jest zmiana dotychczasowych ustawień. Właśnie dlatego wielu rodziców korzysta z opcji narzędzia szpiegującego. Polecanym narzędziem jest Spyzie. Jest ono kompatybilne z urządzeniami iOS oraz Android. Śledzenie jest możliwe po zainstalowaniu plugin na docelowym urządzeniu. Aplikacja automatycznie pobiera wszystkie dane co cztery godziny.

Blokowanie stron dla dorosłych jest coraz bardziej potrzebne, aby chronić dzieci przed treściami nieodpowiednimi dla ich wieku. Obecnie, kiedy korzystanie z internetu staje się już codziennością nawet dla dzieci, ochrona jest szczególnie potrzebna. Na szczęście istnieje coraz więcej narzędzi, które pomagają w walce z tym problemem.

Post Author: admin

Dodaj komentarz