Jak urządzić pokoik dziecięcy – meble i łóżka dla dzieci

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że urządzenie mieszkania z głową jest nie lada wyzwaniem. Ze szczególnymi zagwozdkami borykają się jednak rodzice – to oni musza zaprojektować pokój pociechy w taki sposób, aby stanowił on bezpieczne i przystępne miejsce zabaw, azyl, miejsce wypoczynku, a jednocześnie ciekawe miejsce do zabaw, do którego nasza pociecha będzie wracać z przyjemnością. Wielu z nas kieruje się mylnym przekonaniem, że pierwszorzędną kwestią w urządzaniu pokoiku naszej pociechy są kolorowe dodatki i zabawki. Nic bardziej mylnego. Chcąc zadbać o komfort i bezpieczeństwo naszego dziecka uwagę zwrócić powinniśmy przede wszystkim na meble i łóżeczko, które będą gościły w pokoju naszej pociechy. Dziś przyjrzymy się bliżej kwestii aranżacji pokoju dziecięcego i podpowiemy jakie meble i łózka powinny znaleźć się w tym ważnym pomieszczeniu.

Pokój dziecięcy – jaki powinien być?

Często zachodzimy w głowę nad tym jak naprawdę powinien wyglądać idealny pokoik dla naszej pociechy. Warto pamiętać przede wszystkim o tym, by pozwolić rozwijać naszemu dziecku kreatywność i pozwolić mu towarzyszyć w wyborze mebli, łózka czy dodatków do jego małego azylu. Pokój dziecięcy powinien być przede wszystkim przestrzenny – nie możemy pozwolić na to, by królestwo naszej pociechy było pewnego rodzaju układanką zupełnie przypadkowych i niedopasowanych do siebie elementów.

Warto wspomnieć również o kwestii odpowiedniego pokrycia ścian w pokoiku dziecięcym. Wiadomym jest, że szczególnie te młodsze z pociech, odkrywając w sobie dusze artysty często upatrują sobie jako cel ścianę, przyozdabiając ją różnego rodzaju malowidłami – a to tymi powstałymi przy pomocy farb, mazaków czy kredek. Jeśli chodzi o dobór odpowiednich ścian postawić powinniśmy postawić na pokrycie ich farbą lateksową. Innowacyjna formuła tego rodzaju farb pozwala na ich efektowne czyszczenie przy pomocy szmatki nasączonej wodą.

Meble w pokoiku dziecięcym

Będąc rodzicami często zadajemy sobie pytanie – czym kierować się przy wyborze odpowiednich mebli w pokoiku dziecięcym tak, aby urządzić to pomieszczenie z głową. Wybór nie jest prosty. Ówcześnie mamy ogromny wybór różnego rodzaju mebli i wybierać możemy nie tylko jeśli chodzi o kolory czy modele interesujących nas zestawów ale przede wszystkim o tworzywo z jakiego są wykonane. Chcąc wybrać meble, które doskonale sprawdzą się w pokoiku naszej pociechy powinniśmy postawić przede wszystkim na ich trwałość. Warto pamiętać również o ważnej kwestii, jaką jest jakość sprzątania zakupionego kompletu – powinny być proste w czyszczeniu, trwałe i nie podatne na różnego rodzaju uszkodzenia.

Meble powinny stanowić ponadto bezpieczny element pokoiku naszej pociechy. Wiadomym jest, że jako rodzice chcielibyśmy chronić nasze dziecko przed wszelakimi niebezpieczeństwami. Wspaniałą alternatywą, jeśli chodzi o ochronę naszego dziecka przed ostrymi krawędziami mebli jest zakup specjalnych, miękkich nakładek, które nakładane bezpośrednio na ostre kanty mebli będą chroniły naszą pociechę przed uderzeniami czy innymi przykrymi skutkami chwili nieuwagi ze strony naszego dziecka. Nakładki takie są wykonane najczęściej z miękkich tworzyw, takich jak guma czy filc. Nie jest to ponadto zakup, który w znacznym stopniu obciąży nasz budżet – zakupienie kilku kompletów nakładek jest kosztem kilkunastu złotych.

Meble w pokoiku dziecięcym powinny być również…kolorowe! Chcąc rozbudzić w naszym dziecku duszę artysty powinniśmy pomóc mu wybrać wymarzony wzór i kolor zakupionego kompletu. Często z na pozór zwyczajnych, nie wyróżniających się mebli przy pomocy gotowych szablonów, czy chociażby wykorzystując metodę decoupage możemy stworzyć piękne, unikatowe meble, które przypadną do gustu nie tylko nam ale przede wszystkim – naszemu dziecku.

 

Urządzanie pokoju dziecięcego – dobór odpowiedniego łózka

Sen jest niewątpliwie jedną z przyjemniejszych czynności, jakie wykonujemy. Mówi się, że w łóżku spędzamy aż 1/3 naszego życia! Warto więc zadbać, aby miejsce to było azylem ku pełnej regeneracji sił, wypoczynku i relaksu. Nasze dziecko od najmłodszych lat powinno być uczone pozytywnych nawyków, a chcąc zadbać o zdrowie kręgosłupa naszej pociechy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniego łóżka. Wiadomym jest, że ten niewątpliwie ważny element nie powinien zajmować ogromu miejsca w pokoju, a być przede wszystkim jego ozdobą. Odpowiedni dobór łóżka to przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa. Będąc rodzicami nieco mniejszej pociechy powinniśmy postawić na te zakończone miękkimi krawędziami lub takie, które są w całości obite miękkim materiałem.

Warto wspomnieć również o kwestii istotnej podczas wyboru odpowiedniego łóżka do dziecięcego pokoju, jaką jest dobór odpowiedniego materaca. Najtańsze warianty materacy wiążą się najczęściej z niską jakością i wydajnością, która w skutkach niesie za sobą nieprzyjemności bólowe i skrzywienia kręgosłupa. Chcąc zadbać o sylwetkę naszego dziecka postawić powinniśmy przede wszystkim na nieco lepsze, droższe materace i poduszki, które dzięki swojej innowacyjnej formule stanowić będą wygodny element w pięknym i bezpiecznym łóżku naszej pociechy!

 

Wymarzony dom w Białymstoku znajdziesz tutaj: https://www.askdom.pl/sprzedaz/domy/bialystok

Wymarzone mieszkanie w Białymstoku znajdziesz tutaj: https://www.askdom.pl/sprzedaz/mieszkania/bialystok

Post Author: admin

Dodaj komentarz