Jak minimalizować ryzyko deformacji główki u niemowlęcia?

Spłaszczenie głowy to częsta przypadłość dotycząca wielu dzieci. Jej główną przyczyną jest zajmowanie przez dziecko jednej, ciągle takiej samej pozycji. Na pojawienie się deformacji może wpływać także wcześniactwo, deficyt witaminy D, asymetria czy leżenie maluszka na zbyt twardym podłożu. W ograniczeniu ryzyka może pomóc specjalistyczny sprzęt, taki jak poduszka na płaską główkę Mimos oraz częsta zmiana ułożenia dziecka podczas snu.

Poduszka ortopedyczna dla niemowląt

Główka noworodka jest wciąż niezwykle elastyczna, w związku z czym charakteryzuje się dużą podatnością na odkształcenia. Zastosowanie dobrej jakości poduszki, takiej jak odpowiednio wyprofilowana poduszka na płaską główkę Mimos, minimalizuje ryzyko powstania deformacji, z jednej strony zapewniając dziecku wygodne podparcie pod głowę, a z drugiej gwarantując maluchowi dużą swobodę ruchów. Ortopedyczne poduszki dla niemowląt Mimos mają specjalnie wyprofilowane zagłębienie pod głowę. Dzięki zagłębieniu dziecko ma pełny zakres ruchów główką. W ten sposób zmniejsza się napięcie mięśniowe i niemowlę zyskuje możliwość samodzielnej, częstej zmiany pozycji podczas snu. To sprzęt wykonany z materiałów bezpiecznych dla dziecka, przeznaczony do stosowania w łóżeczku, foteliku samochodowym, nosidełku lub leżaczku, o działaniu profilaktycznym i sprzyjającym korygowaniu już istniejących deformacji.

Co odpowiada ze deformacje?

Główną przyczyną charakterystycznego, najczęściej jednostronnego spłaszczenia główki dziecka, jest zajmowanie przez nie podczas snu jednej pozycji. Stosując specjalistyczną poduszkę ortopedyczną dla niemowląt Mimos, dziecko zyskuje większą swobodę ruchów – nic nie krępuje zmiany pozycji, dzięki czemu dziecko częściej obraca głowę, co chroni przed deformacjami, a nawet sprzyja odwróceniu już istniejących, niewielkich zmian. Poduszka na płaską główkę Mimos polecana jest zwłaszcza wcześniakom, dzieciom z kręczem szyi, miękką potylicą czy niedoborem witaminy D, czyli tym wszystkim niemowlakom, które w większym stopniu narażone są na nieestetyczne spłaszczenie głowy. Taki sprzęt warto stosować profilaktycznie, a także w momencie, gdy deformacja główki już się pojawiła.

Częsta zmiana pozycji podczas snu, ograniczenie czasu przebywania dziecka w pozycji leżącej i półsiedzącej, a także stosowanie specjalistycznego sprzętu ortopedycznego to sprawdzone sposoby na ograniczenie problemów związanych z deformacją główki. Gdy takie zmiany już wystąpiły, warto sięgnąć po ortopedyczną poduszkę Mimos dla niemowląt i w ten sposób zapobiec pogłębieniu deformacji, a nawet, przynajmniej częściowo, odwrócić już istniejące, niekorzystne zmiany.

Post Author: admin

Dodaj komentarz