Czy rower krossowy to de facto świetny wybór?

Coraz wyższą popularnością zaczynają cieszyć się w naszym kraju rowery krossowe. Wszystko dzięki temu, że rowery te mają podpisaną zdecydowanie więcej atutów od rowerów górskich, które były chętnie preferowane przez długie lata.

Po pierwsze rower ten może być stosowany bez względu na teren – skutecznie sprawdzi się zarazem w parku, lesie lub na asfalcie. Niemniej jednak wielozadaniowość ta nie jest niemniej jednak do końca taka super. Rowerem takim możemy jeździć po nieutwardzonych jezdniach, o ile nie są one nazbyt wymagające, ogromne kamienie albo korzonki mogą już sprawić duży problem. Opony są właściwie delikatne i jeśli będziemy chcieli użyć rower do tego rodzaju jazdy, możemy się błyskawicznie rozczarować.

Warto wspomnieć również o tym, że rowery kross mało dobrze sprawdzają się w razie ostrych podjazdów, duże koła oraz kierownica, która wymusza niejako wyprostowaną sylwetkę, znacznie to utrudnią. Kierownica taka jest jednakże zaletą w przypadku innych osób, to jest tych, które poszukują roweru sprawdzającego się w przypadku użytkowników uskarżających się na bóle kręgosłupa albo szyi – prosta pozycja jest wtedy niezbędna. Jeśli doposażymy rower krossowy w dobre akcesoria to będzie on praktycznie rowerem trekkingowym. Tego typu rower świetnie nadaje się jako sprzęt w czasie jazdy turystycznej. O ile zależy nam na tym, aby praktykować sport na rowerze, to o wiele lepiej wziąć pod uwagę inne modele rowerów, które w tym celu sprawdzą się o wiele lepiej. Należy wspomnieć także o tym, że na rowerze krossowym rozpędzić się jest znacznie łatwiej, tak jak utrzymać jednostajną prędkość.

Post Author: admin

Dodaj komentarz