Jakie usługi rachunkowo-księgowe powinny wchodzić w ofertę firmy księgowej?

 

W biznesie bez względu na to czy ktoś prowadzi jednoosobową, średniej wielkości czy większą firmę – w każdej z tych sytuacji konieczne jest organizowanie spraw związanych z księgowością, które są konieczne dla działania każdego rodzaju działalności. Jakie w następstwie tego usługi księgowe warto wytypować dla swojej firmy?

 

Zwykła czy profesjonalna oferta rachunkowo-księgowa?

Doradztwo księgowe to wstępna i najważniejsza usługa, na jakiej bazuje prowadzenie swej firmy. Mając do dyspozycji kompleksowe wsparcie odnośnie prowadzenia firmy, właściciel działalności może czuć się pewnie na skomplikowanym dzisiaj rynku. Na doradztwo księgowe składa się naturalnie sporo usług. Wybierając doradztwo księgowe trzeba sobie zwłaszcza zadać pytanie, czy ma to być księgowość całościowa, czy też tylko i wyłącznie częściowa. Pełna księgowość zalecana jest wszystkim tym osobom, które w przedsiębiorstwie mają wiele spraw księgowych do załatwienia, jak również tym, którzy wcale nie znają się na takich rzeczach. Księgowość zawężona może posiadać najbardziej znaczące główne usługi, takie jak na przykład prowadzenie ewidencji przychodów, przygotowywanie rozliczenia rocznego albo reprezentowanie przedsiębiorstwa przed fiskusem. W przypadku kompleksowej księgowości do pomocnych usług może wliczać się na przykład doradztwo w sprawach optymalizowania podatków czy tworzenie sprawozdań o charakterze statystycznym.

Kadry i płace

Zatrudniona w firmie księgowa lub księgowy mogą odpowiadać za całość spraw związanych z kadrami i płacami. Czynności te zwykle są delegowane pracownikom którzy znają się na księgowości, gdyż wszelkie czynności związane z obsługą tej dziedziny księgowości mogą być ogromnie wielopłaszczyznowe. Warto wspomnieć ponadto, iż wymagają skrupulatności, w efekcie zadań tych nie może pełnić byle kto. Do usług tych zalicza się między innymi przygotowywanie list płac, tworzenie corocznych obowiązkowych zestawień albo wyliczanie urlopów.

Usługi dodatkowe

Usługi dodatkowe preferowane są przez różnego typu firmy i nie ma znaczenia, czy działają one w mieście Suwałki, czy też w stolicy naszego kraju. Wybierane są one przez posiadaczy, dla jakich rozwój przedsiębiorstwa i porządek w „papierach” są nadzwyczaj istotne. Do usług takich wlicza się na przykład pomoc w nadzorowaniu rachunkowości oraz funkcjonowaniu działalności czy też pomoc w wybraniu stosownej dla danej działalności formy opodatkowania. Prócz tego na usługi dodatkowe składać mogą się usługi powiązane stricte z optymalizacją skarbową, czyli na przykład prowadzenie ksiąg podatkowych i ewidencji bądź reprezentacja przed jednostkami urzędowymi.

 

Księgowa TaxPit Suwałki

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz