Właściwości rumianku i jego zastosowanie w pielęgnacji

Rumianek to doceniana na całym świecie roślina, która cechuje się różnorodnymi cennymi właściwościami. Przede wszystkim posiada cenne właściwości medyczne – używa się go do leczenia wielu dolegliwości. Warto wiedzieć prócz tego, iż rumianek używany jest do pielęgnowania urody. Co w zasadzie należy wiedzieć o tej roślinie z rodziny astrowatych?

 

Rumianek działa w sposób rozluźniający na całe ciało, w tym głównie na mięśnie. W efekcie zaleca się go stosować w przypadku rozmaitych dolegliwości bólowych, w tym przede wszystkim w czasie dolegliwości bólowych przewodu pokarmowego. Roślina działa delikatnie i z tego względu może być stosowana także u niemowlaków – z reguły do łagodzenia kolki jelitowej. Doskonałe właściwości tej rośliny są doceniane przez panie na całym świecie – rumianek redukuje dolegliwości związane z przekwitaniem oraz leczy bóle menstruacyjne. Może być wykorzystywany nawet przez panie w ciąży, chociażby do minimalizowania mdłości – przed jego użyciem w stanie ciąży trzeba rzecz jasna skonsultować się z doktorem.

 

Nie można również zapominać o tym, iż rumianek wykorzystywany jest często do pielęgnowania urody. Trzeba tylko kupić rumianek w aptece, żeby móc go zastosować w domu. Można także bezpośrednio zebrać go po prostu z pola, gdzie rośnie. Naparem z rumianku zaleca się przemywać skórę twarzy, w efekcie staje się ona promienna a także wygładzona. Stosuje się go dodatkowo do przepłukiwania włosów, w tym głównie włosów w kolorze blond – przez co są one błyszczące, mocne i mają wspaniały kolor.

Źródło: pieknojestwtobie.com

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz