Skórzane obuwie szyte na miarę – jak o nie dbać?

Klienci, którzy decydują się kupić buty robione na zamówienie wybierają buty szyte ze skóry. Taki materiał dla wielu jest wyznacznikiem wytworności oraz dobrej jakości obuwia. Warto wiedzieć niemniej jednak, iż buty ręcznie robione ze skóry potrzebują odpowiedniego traktowania. Każdy posiadacz takiego obuwia powinien wiedzieć, że o buty ręcznie robione należy w sposób odpowiedni dbać.

O czym nie możesz zapomnieć

Impregnacja obuwia to pierwsze i priorytetowe zadanie po kupnie butów. Pozwoli to na dłuższe zachowanie ich w dobrym stanie. Impregnację taką może przeprowadzić szewc za odpowiednią opłatą. Można również wykonać ją w sposób samodzielny, w tym celu należy zakupić dobry preparat do pielęgnowania obuwia, a tych w sklepach wyszukać można całe mnóstwo. Kluczowe jest jednakże to, aby nie doprowadzić do przesiąknięcia wodą butów. Jeśli już zdarzy się je przemoczyć, w takiej sytuacji bardzo ważne jest to, żeby poprawnie je wysuszyć. W tym celu trzeba użyć starych gazet, które trzeba włożyć do obuwia, dzięki nim wydobycie wody z obuwia będzie o wiele łatwiejsze. Naturalnie sposób wetknięcia gazet również ma znaczenie. Absolutnie należy pamiętać o tym, żeby nie suszyć takich butów na kaloryferze czy nieopodal piecyka, każde takie źródło ciepła będzie działać źle na obuwie – może doprowadzić na przykład do pękania skóry. Podszewka również powinna być w sposób odpowiedni potraktowana po nadmiernym namoczeniu – powinno się wówczas spokojnie poczekać na całościowe jej wyschnięcie przed dalszym użytkowaniem.

W jaki sposób przechowywać buty?

Każde wyprodukowane buty na zamówienie wymagają właściwego przechowywania, o którym winien powiadomić kupującego szewc. Dzięki niemu buty będą służyć posiadaczowi o wiele dłużej. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, żeby buty przechowywane były w miejscach odpowiednio do tego przeznaczonych, w których nie może być wilgoci oraz nadmiernego światła. Najlepiej sprawdzi się zatem zamknięta szafka na obuwie, którą trzeba oczywiście w sposób regularny czyścić. Szafka powinna zapewniać przewiewność, jeżeli nie ma takiej możliwości, powinna być często otwierana. Buty od szewca wykonane ze skóry są delikatne, w związku z tym nie można na nich kłaść innego obuwia. Buty warto przechowywać obok siebie, w ten sposób uniemożliwia się uszkodzenie delikatnej skóry. U szewca wskazane jest zakupić również prawidła, które wkłada się do obuwia w trakcie ich przechowywania. Prawidła sprzedawane są w różnorodnej formie, jednakże te najlepsze zrobione są z surowego drewna. Buty ze skóry nie mogą być użytkowane codziennie, po noszeniu muszą „odpocząć” minimum 24 h.

Pracowniaobuwia.pl – Szewc Białystok

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz